W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera etiudy teatralnej biorącej inspirację z "Zemsty" Aleksandra Fredry

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera etiudy teatralnej biorącej inspirację z "Zemsty" Aleksandra Fredry

14 listopada, we wtorek, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. To właśnie tam odbyła się premiera etiudy teatralnej, zatytułowanej Niech się dzieje wola nieba, czyli „ZEMSTA”. Inspiracją do jej powstania była jedna z najbardziej znanych polskich komedii – „Zemsta”, autorstwa Aleksandra Fredry. Widzowie tłumnie zgromadzeni na widowni, z ogromnym entuzjazmem i emocjami przyjęli występ aktorów, oklaskując ich zaangażowanie gromkimi brawami.

Aktorami, którzy występowali na scenie byli uczestnicy specjalnego projektu stworzonego ku czci 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, ojca polskiej komedii. Projekt ten nosił tytuł „ZEMSTA” Aleksandra Fredry. Nie tylko aktorzy, ale także grupy amatorskich scenografów, kostiumologów i fotografików zaangażowały się w jego realizację. Celem było stworzenie etiudy teatralnej opartej na wybranych fragmentach „Zemsty”.

Podczas premiery etiudy, na widowni panował niesamowity nastrój. Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury była przepełniona widzami, którzy reagowali żywiołowo na każdą scenę i nagradzali występujących hucznymi brawami.

Po zakończeniu przedstawienia młodzi aktorzy zorganizowali dla zgromadzonej publiczności konkurs dotyczący charakterów postaci występujących w „Zemście”. Dodatkowo, w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury miała miejsce prezentacja fotografii wykonanych podczas sesji w strojach z epoki Aleksandra Fredry. Autorem zdjęć byli uczestnicy projektu.