Piotrków Trybunalski w kręgu elektromobilności: magistrat otrzymał dofinansowanie na ładowarki do samochodów elektrycznych

Piotrków Trybunalski w kręgu elektromobilności: magistrat otrzymał dofinansowanie na ładowarki do samochodów elektrycznych

W ramach inicjatywy „EkoAuto – Łódzki Rozwój Elektromobilności” magistrat miasta Piotrków Trybunalski otrzymał fundusze od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Finansowe wsparcie, którego celem jest zakup i instalacja dwóch przenośnych stacji ładowania dla pojazdów na prąd, trafiło do lokalnej administracji miasta.

Piotrków Trybunalski, nieustannie dążąc do poprawy ekologiczności transportu w mieście, zrealizował zadanie polegające na wzbogaceniu floty samochodowej magistratu o dwa pojazdy na prąd. Ta inicjatywa była również elementem realizacji obowiązku ustawowego, nakładającego na samorządy takie jak Piotrków Trybunalski konieczność posiadania w swojej flocie co najmniej 10 procent pojazdów niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych.

Na ten cel, miasto uzyskało ponad 450 tys. złotych w postaci dotacji i pożyczki z programu „EkoAuto – Łódzki Rozwój Elektromobilności” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wspomniane wsparcie nie jest jedyną formą dofinansowania związaną z pojazdami elektrycznymi, jakie otrzymał ostatnio magistrat ze strony WFOŚiGW. Urzędnicy miasta Piotrków Trybunalski uzyskali również fundusze na zakup oraz instalację dwóch przenośnych stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Koszt zakupu wyniósł 2.728 złotych, natomiast z programu „EkoAuto Łódzki rozwój elektromobilności” pozyskano 1.319 złotych w formie dotacji oraz 1.337 złotych jako pożyczkę.