Ogromne podwyżki piotrkowskiej ciepłowni. Mieszkańcy krzyczą zgodnie „To skandal!”

Ogromne podwyżki piotrkowskiej ciepłowni. Mieszkańcy krzyczą zgodnie „To skandal!”

Od kilku dni piotrkowianie nie szczędzą słów na prezesa tutejszej ciepłowni. I nie są to słowa sympatii. Wraz z początkiem roku mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali powiadomienia o podwyżkach cen ogrzewania w ich mieszkaniach.

O tym, że ceny wzrastają każdy odczuł na własnej skórze. Jednak to jaki „prezent noworoczny” sprawił prezes Marek Krawczyński przyprawia o zawrót głowy. Mają one sięgać niemalże 100 procent obecnej kwoty.

Oliwy do ognia dodał również sam prezes ciepłowni, raportując znaczne starty w ubiegłym roku, choć co miesiąc otrzymywał wynagrodzenie w wysokości ok. 20 tys. złotych. Pomimo tego otrzymał on również jednorazową premię w wysokości 70 000 zł, którą sam sobie przyznał. Za co taka nagroda? I skąd pieniądze?

Mieszkańcy nie mają jednak zamiaru biernie przyglądać się poczynaniom ciepłowni. Sprawa jest nagłaśniana możliwie wszędzie. Prezydent Krzysztof Chojniak nie wykazał się inicjatywa pomocy czy interwencją w tej sprawie. Z pismem natomiast zwrócił się do prezydenta Chojniaka poseł PO, Cezary Grabarczyk. W ubiegłym tygodniu powstał również reportaż dla TVN24.