Nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu dwoma pojazdami

Nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu dwoma pojazdami

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 64-letniego kierowcę, który wjechał do rowu dwoma samochodami. Mężczyzna dwukrotnie stracił panowanie nad kierownicą, posyłając do rowu oba pojazdy. Drugim samochodem wjechał tylko dlatego, że przy jego pomocy chciał wyciągnąć z rowu ten pierwszy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sługocice (gm. Tomaszów Mazowiecki) – w pobliżu drogi wojewódzkiej 713. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie, że kierowca citroena wjechał do przydrożnego rowu, a następnie oddalił się z miejsca wypadku, pozostawiając swój pojazd. Na miejsce wysłano radiowozy z Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli, że w rowie rzeczywiście znajduje się citroen. Jednakże 50 metrów dalej – w rowie po drugiej stronie ulicy znajdował się samochód marki mitsubishi. Natomiast przy samochodzie słaniał się na nogach 64-letni mężczyzna, który wyraźnie wykazywał efekty spożycia alkoholu.

Alkomat wykazał 2 promile w organizmie kierowcy

Policjanci przebadali podejrzanego alkomatem, który wskazał na 2 promile alkoholu w organizmie. Ustalono również, że mężczyzna jest właścicielem obu pojazdów. Sytuacja wyglądała w ten sposób, że kierowca najpierw stracił panowanie nad citroenem, którym wjechał do pobliskiego rowu. Chcąc go wyciągnąć, postanowił przyjechać swoim drugim pojazdem. Jednak dojeżdżając do miejsca zdarzenia, 64-latek po raz drugi stracił panowanie nad pojazdem i ponownie wylądował w rowie.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim – st. asp. Grzegorz Stasiak, podejrzany został przewieziony na komendę, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. A po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Podobny artykuł można znaleźć na https://infodzialdowo.pl/2022/01/31/kolejny-nietrzezwy-kierowca-zatrzymany/