Moszczenica: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze i dziesiątki litrów oddanej krwi!

Moszczenica: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze i dziesiątki litrów oddanej krwi!

W ubiegłą niedzielę w Moszczenicy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w ramach których zorganizowano również Akcję Krwiodawstwa, podczas której mieszkańcy regionu oddali prawie 30 litrów krwi! Honorowi dawcy krwi wsparli w ten sposób również małą Igę Krzysztofiak, która zmaga się z białaczką limfoblastyczną.

Dnia 10 lipca na sali widowiskowej w Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy zorganizowano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze wraz z Akcją Krwiodawstwa, które przyciągnęły do siebie mnóstwo okolicznych mieszkańców. W trakcie wydarzenia krwiodawcy oddali ponad 29 litrów najcenniejszego daru, a następnie mieli okazję uzupełnić swój deficyt energetyczny, korzystając z pysznego poczęstunku w postaci smacznych ciast i soczystych owoców.

Z pomocą dla malutkiej Igi Krzysztofiak

Dzięki strażackiej imprezie udało się również wesprzeć dwuletnią Igę Krzysztofiak, u której zdiagnozowano agresywną odmianę białaczki limfoblastycznej. W związku ze wsparciem dla dziewczynki na apel strażaków odpowiedziało 84 osób, z których 65 ofiarowało swój płynny dar życia. Nad krwiodawcami czuwali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, wspierani przez liczny wolontariat.

Organizatorami akcji byli Gminny Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Moszczenicy oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża MOSZCZENICA. Honorowymi patronami wydarzenia byli Nadleśnictwo Piotrków i starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.