Za niedługo rusza 153. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Można się już zapisywać

Za niedługo rusza 153. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Można się już zapisywać

W przyszłym tygodniu w poniedziałek na Jasną Górę wyruszy 153. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Wspólna droga”. Osoby zainteresowane mogą już zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu, korzystając z zapisów dostępnych w parafii pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim.

Już 11 lipca br. z Piotrkowa Trybunalskiego wyruszy 153. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę, podczas której pątnicy będą pielgrzymować w ramach synodu powszechnego papieża Franciszka. Jak oświadczył prowadzący tegorocznej pielgrzymki, ks. Paweł Słabaszewski, pochód na Jasną Górę będzie przebiegać pod hasłem „Wspólna droga”. Hasło ma na celu przypomnieć, że wszyscy stanowią jedność z Kościołem.

A tutaj możesz dowiedzieć się o sierpniowej pielgrzymce z Andrychowa na Jasną Górę.

Po dwóch latach pandemii piotrkowska pielgrzymka powraca do swojej tradycyjnej formy

Na drodze pielgrzymki pojawią się trzy przystanki noclegowe – w Gorzkowicach, Gidlach i Krasicach. Po wypoczynku pielgrzymka będzie kontynuowana następnego dnia od wczesnych godzin porannych. Warto też zaznaczyć, że nie będzie już powrotów do Piotrkowa, tak jak miało to miejsce podczas ostatnich dwóch pielgrzymek, których tradycyjne zasady uległy zmianie z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa.

Pielgrzymka na Jasną Górę potrwa cztery dni, podczas których piotrkowianie będą uczestniczyć w nabożeństwach, mszach świętych, a także całonocnym czuwaniu w kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z kolei powrót do Piotrkowa Trybunalskiego należy sobie zorganizować na własną rękę.

Zapisy na pielgrzymkę dostępne będą w salce parafialnej pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 04–09 lipca w godzinach 16:00–19:00. Cena za udział w pielgrzymce to wydatek rzędu 75 złotych dla dorosłych i 45 złotych dla dzieci w wieku 8–16 lat. Natomiast dla dzieci poniżej 8 roku życia udział w wydarzeniu jest darmowy.