Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK74. Jedna osoba nie żyje

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK74. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek (12.07.21) w godzinach porannych. To właśnie wtedy samochód marki Opel Agila wjechał w ciężarówkę, która przewoziła budowlane materiały. Zdarzenie miało miejsce na drodze DK74 tuż za szkołą przy ulicy Koneckiej w Sulejowie.

Wypadek śmiertelny na DK74 w Sulejowie

Na wskutek zderzenia Opla Agila z ciężarówką, samochód osobowy wypadł do rowu, a następnie przewrócił się na jedną ze stron. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy. Kierowca niestety zakleszczył się w pojeździe. Strażacy wyciągnęli kierowcę z pojazdu i musieli przejść do reanimacji. Niestety, ale nie doczekaliśmy się pozytywnego zakończenia reanimacji. Mężczyzna w wieku 88 lat zmarł na miejscu.

Policja zdążyła wstępnie ustalić, że 88-letni kierowca samochodu osobowego poruszał się w kierunku Sulejowa. Jednak w pewnym momencie zjechał on na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z ciężarówką marki Renault. Policja zaznacza, że kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Policja wciąż wyjaśnia dokładne okoliczności całego zajścia.

Droga Krajowa nr 74 po wypadku była przez pewien czas nieprzejezdna. Kierowcy zgłaszali, że korki zaczęły się tworzyć również na Drodze Krajowej nr 12. Na szczęście Policji, strażakom oraz pozostałym służbom szybko udało się usunąć skutki wypadku drogowego i przywrócić normalny ruch drogowy.