Nieprawidłowości finansowe w Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – prezes zawiadamia prokuraturę

Nieprawidłowości finansowe w Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – prezes zawiadamia prokuraturę

W związku z wykryciem niepokojących nieprawidłowości finansowych, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (PSM), Jacek Sokalski, podjął decyzję o skierowaniu oficjalnego zawiadomienia do organów ścigania. Zarzuty dotyczą usług realizowanych na rzecz spółdzielni przez firmę trzecią.

Dokument zawierający szczegółowe informacje na temat sprawy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie w dniu 19 marca. Jak sugeruje Sokalski, zagrożone mogą być duże sumy pieniędzy, dochodzące nawet do milionów złotych. „Od razu zareagowałem i przekazałem sprawę w ręce prokuratury. Nie pozwolę, aby strach przed konsekwencjami wpłynął na moje działania. Naszym priorytetem jest ochrona finansów członków spółdzielni” – skomentował prezes PSM w rozmowie z dziennikarzem.

W międzyczasie, wśród członków Rady Nadzorczej PSM pojawiła się inicjatywa odwołania prezesa Sokalskiego. Ta niespodziewana decyzja nie była konsultowana z innymi członkami Rady. „Nie zgadzamy się na takie działanie. Jeszcze dzisiaj składamy formalny wniosek, aby zapobiec przeprowadzeniu głosowania” – wyjawił Piotr Zielonka, członek Rady Nadzorczej PSM.