Na sulejowskim Podklasztorzu odbyły się Powiatowe Obchody Świętojańskie Ziemi Piotrkowskiej oraz Jarmark Cysterski

Na sulejowskim Podklasztorzu odbyły się Powiatowe Obchody Świętojańskie Ziemi Piotrkowskiej oraz Jarmark Cysterski

Dnia 25 czerwca na Podklasztorzu w Sulejowie okoliczni mieszkańcy mieli znakomitą okazję do świętowania Powiatowych Obchodów Świętojańskich Ziemi Piotrkowskiej i korzystania z licznych atrakcji przygotowanych w ramach Jarmarku Cysterskiego. Organizatorem wydarzenia byli starosta Piotr Wojtysiak, Hotel Podklasztorze oraz Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie.

W zeszłą sobotę na Podklasztorzu w Sulejowie odbyły się Jarmark Cysterski oraz Powiatowe Obchody Świętojańskie Ziemi Piotrkowskiej, na których pojawiło się wielu mieszkańców z całego powiatu. W trakcie imprezy można było zasmakować kuchni regionalnej, wybawić się podczas występów na żywo, posłuchać rycerskich opowieści i wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach.

Wspaniałe przysmaki regionalne i atrakcyjny konkurs kulinarny

Lokalne przysmaki przygotowały panie z koła gospodyń wiejskich, które nęciły gości swoimi smacznymi deserami, wybornymi potrawami z regionu, a także pachnącymi wypiekami, w tym również znakomitym chlebem cysterskim. Oczywiście nie zabrakło również konkursu kulinarnego, który odbył się pod nazwą „Potrawy lokalne z klasztorną nutą Cysterską”.

W ramach imprezy dla uczestników przygotowano też rozmaite warsztaty, takie jak m.in. tworzenie lampionów, czy plecenie wianków, które wieczorem popłynęły wodami Pilicy. Nie zapomniano także o najmłodszych gościach jarmarku, którzy mieli okazję do słuchania ciekawych opowieści historycznych w wiosce rycerskiej i skakania na ogromnych dmuchańcach.

A jeżeli chcesz sprawdzić, jak wyglądał jarmark rycerski w Świdwinie, zapraszamy pod adres https://infobialogard.pl/2022/06/20/za-nami-jarmark-rycerski-w-swidwinie/.

Liczne występy na żywo i spotkanie z miejskim piwowarem

Podczas wydarzenia czas umilały koncerty na żywo w wykonaniu takich zespołów jak Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie, Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina, Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice, Dziecięcy Zespół Koraliki z Czarnocina, Zespół Ludowy Grabiczanie i gwóźdź programu Zespół Oreada.

Należy dorzucić, że na jarmarku pojawił się także piwowar Krzysztof Juszczak z Browaru Rzemieślniczego Podklasztorze, który szybko zaskarbił sobie serca wszystkich miłośników zimnego, jasnego z pianką.

Z kolei tutaj dowiesz się, jak bawili się mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego podczas DNI MIASTA 2022.