Koalicja Obywatelska ujawni swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa do 12 lutego

Koalicja Obywatelska ujawni swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa do 12 lutego

Cezary Grabarczyk, były poseł i lider regionalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, zapowiedział w wywiadzie radiowym dla Strefa FM, że do 12 lutego będzie znana osoba kandydująca na prezydenta Piotrkowa z ramienia tej partii.

Do niedawna wydawało się, że jest już ustalona osoba, która z ramienia Koalicji Obywatelskiej będzie miała szansę zdobyć prezydencki fotel. W marcu poprzedniego roku Marlena Wężyk-Głowacka wyznała w radiu Strefa FM, że planuje startować w wyborach na stanowisko głównego włodarza miasta. Chociaż wcześniej zdecydowanie deklarowała chęć walki o prezydenturę, teraz zdaje się przyjmować bardziej ostrożną postawę. Jak twierdziła podczas konferencji prasowej przeprowadzonej tydzień temu, decyzja nie jest jeszcze ostateczna.

Grabarczyk wydaje się podzielać jej opinię, sugerując, że jeszcze nie jest czas na oficjalne ogłoszenie kandydatury. Odnośnie do pytania o potencjalnego kandydata, wskazuje na Wężyk-Głowacką, która pełni funkcję Przewodniczącej Zarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Z jej rekomendacji ma wyniknąć ostateczny wybór kandydata na prezydenta miasta.