Były poseł KO komentuje kontrolę CBA w 'laboratorium widmo’

Były poseł KO komentuje kontrolę CBA w 'laboratorium widmo’

Krzysztof Piątkowski, który wykonywał obowiązki posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej, odnosi się do kontrowersyjnej sprawy nazwanej „aferą z laboratorium widmo”. Wyraził swoje przekonanie o konieczności dokładnego zbadania tej kwestii.

W Piotrkowie Trybunalskim trwa kontrola prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jej celem jest Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi Zakład Higieny Weterynaryjnej, a konkretnie jego Oddział Terenowy.

Działania kontrolne, według informacji udzielonych przez zespół prasowy CBA, mają na celu sprawdzenie zakupu testów i odczynników, które są niezbędne do prawidłowej pracy laboratorium oraz przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Tego typu laboratorium weterynaryjne, którego otwarcie ogłosił Antoni Macierewicz, było tematem artykułu opublikowanego w „Wyborczej” w sierpniu. Macierewicz zapowiedział jego utworzenie podczas spotkania z rolnikami w 2021 roku. Planowany czas powstania laboratorium to dwa miesiące. Miało ono służyć obszarowi, gdzie intensywnie rozwijana jest hodowla trzody chlewnej i gdzie odnotowano wiele przypadków ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń.