Zwycięstwo zespołu piłki ręcznej KPR Gminy Kobierzyce nad zespołem Piotrcovii Piotrków Trybunalski

Zwycięstwo zespołu piłki ręcznej KPR Gminy Kobierzyce nad zespołem Piotrcovii Piotrków Trybunalski

Również na arenie piłki ręcznej kobiet zawiązała się ciekawa rywalizacja. Konkretnie, KPR Gminy Kobierzyce w nokautującym pojedynku znalazł sposób na pokonanie Piotrcovii Piotrków Trybunalski na ich własnym terenie. Ten triumf odgrywa kluczową rolę dla KPR-u, który nie traci szans na zdobycie wicemistrzostwa Polski. Z kolei Handball JKS Jarosław kończy swoją przygodę z ligą na siódmej pozycji w klasyfikacji ORLEN Superligi Kobiet.

Pomimo że było to spotkanie wyjazdowe dla KPR-u, drużyna ta pokazała charakter i determinację. W Piotrkowie Trybunalskim miało miejsce mecz pełen zwrotów akcji, z przewagą gospodyń na początku. Druga połowa była jednak zdecydowanie lepsza dla zawodniczek z Kobierzyc, które przejęły inicjatywę. Każdej ze stron nie zabrakło emocji aż do samego końca, a szczególnie ważną rolę odegrała Beata Kowalczyk. Ta bramkarka w kluczowym momencie, podczas ostatniej minuty spotkania, zablokowała dwa strzały przeciwniczek, co przyczyniło się do zwycięstwa KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (10:9) nad Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Aleksandra Kucharska, rozgrywająca KPR-u Gminy Kobierzyce, podkreśliła znaczenie tego zwycięstwa dla drużyny. – To było spotkanie o bardzo dużym ciężarze gatunkowym i dlatego cieszymy się z wygranej. Ale aby cieszyć się z wicemistrzostwa, musimy wygrać jeszcze dwa mecze. Byliśmy świadomi, że czeka nas ciężkie zadanie w Piotrkowie, a potyczka bramkarek była niezwykle ważna. Co do ofensywy, żadna z drużyn nie zaprezentowała się dzisiaj z najlepszej strony – skomentowała.