Zaniedbanie zasad ruchu drogowego doprowadziło do kolizji dwóch samochodów w Piotrkowie Trybunalskim

Zaniedbanie zasad ruchu drogowego doprowadziło do kolizji dwóch samochodów w Piotrkowie Trybunalskim

Bezmyślność jednej chwili przyczyniła się do kolizji na drodze, którą zaangażowane były dwa pojazdy – suzuki i BMW. Zdarzenie miało miejsce podczas czwartkowego popołudnia dnia 07.03.2024 w mieście Piotrków Trybunalski.

Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu dwóch ulic – Bawełnianej i Rzeźniczej. Energia uderzenia była na tyle silna, że aktywowały się poduszki powietrzne w aucie marki suzuki. Do takiego obrotu sprawy doszło z powodu nieprzestrzegania zasad pierwszeństwa przez kierującego BMW. Kierowca tego pojazdu nie pozwolił na przejazd samochodowi suzuki, który wyjeżdżał z ulicy Rzeźniczej – relacjonuje asp. szt. Izabela Gajewska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Przy okazji podkreśla, że żadna z osób uczestniczących w tym incydencie nie była pod wpływem alkoholu.

Jedna osoba została przetransportowana na badania kontrolne do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście, po przeprowadzeniu badań diagnostycznych, okazało się, że nie ma poważnych obrażeń.