Zamknięcie ulicy Piastowskiej w Piotrkowie Trybunalskim z powodu prac remontowych

Zamknięcie ulicy Piastowskiej w Piotrkowie Trybunalskim z powodu prac remontowych

W Piotrkowie Trybunalskim, ruch na ulicy Piastowskiej został zawieszony. Ta decyzja jest bezpośrednio związana z przystąpieniem do remontu chodników na tym odcinku. Planowane prace będą obejmowały fragment ulicy od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza aż do alei 3 Maja.

Od najbliższego piątku, mieszkańcy miasta muszą się przygotować na zmiany dotyczące trasy kursowania kilku linii autobusowych: 0, 6, 9 i 10. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że autobusy poruszające się w stronę osiedla Wyzwolenia oraz Wierzej, od przystanku przy urzędzie miasta na ulicy Sienkiewicza, zostaną przekierowane na trasę poprzez ulice Sienkiewicza, Próchnika i Żeromskiego. Docelowo dotrą do przystanku przy Krakowskim Przedmieściu na ulicy Żeromskiego, a stamtąd ruszą dalej według dotychczasowej trasy.

W celu ułatwienia pasażerom korzystania z komunikacji miejskiej, podczas czasu trwania objazdu zostanie zamontowany dodatkowy przystanek. Znajdzie się on przy ulicy Żeromskiego, przed skrzyżowaniem z aleją 3 Maja. Natomiast autobusy jadące w kierunku pętli na ulicach Słowackiego i Dmowskiego, po dojechaniu do przystanku przy ulicy Reymonta na Żeromskiego, zostaną przekierowane na trasę przez ulice Żeromskiego, Próchnika i Sienkiewicza.

Ważną informacją dla pasażerów jest fakt, że autobusy linii: 0, 6, 9 i 10 nie będą obsługiwać przystanku przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Żeromskiego. Autobusy pokonujące nową trasę objazdową będą jeździły nią przez okres około dwóch tygodni.