Wielka niespodzianka w Orlen Superlidze Kobiet: Piotrcovia Piotrków Trybunalski blisko pokonania lidera

Piotrcovia Piotrków Trybunalski była na granicy zaskoczenia w Orlen Superlidze Kobiet, prawie przełamując dominację KGHM MKS Zagłębie Lubin. Równolegle, MKS URBIS Gniezno ponownie musiał uznać przewagę lidera ligi.

W potencjalnej największej niespodziance w Orlen Superlidze Kobiet od wielu miesięcy, drużyna Piotrcovii Piotrków Trybunalski była bardzo blisko zwycięstwa. Jednak, tylko cztery minuty przed końcem meczu, KGHM MKS Zagłębie Lubin zdołało zdobyć cztery kolejne gole. Drużyna pod okiem Agaty Cecotki odpowiedziała na to jedynie jednym celnie wykonanym rzutem karnym.

Warto jednak podkreślić, że Piotrcovia Piotrków Trybunalski niespodziewanie zdobyła przewagę na początku spotkania, prowadząc 6:1. Mimo to, zawodniczki z Lubina szybko odrobiły większość strat jeszcze przed przerwą. Po powrocie na boisko, wydawało się, że aktualne mistrzynie Polski odzyskały kontrolę nad grą. Pomimo to, Piotrcovia nie tylko dotrzymywała im kroku, ale nawet prowadziła różnicą dwóch bramek.