W Krężnej odbył się festyn rodzinny z mobilnym punktem szczepień

W Krężnej odbył się festyn rodzinny z mobilnym punktem szczepień

W minioną niedzielę we wsi Krężna w gminie Wola Krzysztoporska odbył się festyn rodzinny, na którym dostępny był punkt szczepionkowy, gdzie uczestnicy mogli zaszczepić się na COVID-19. Festyn zorganizowano w ramach Narodowego Programu Szczepień, na którym czekało wiele różnych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych gości imprezy.

Festyn rodzinny miał miejsce 19 września w miejscowości Krężna, gdzie okoliczni mieszkańcy bawili się na pikniku połączonym z różnymi zabawami i konkursami. Impreza przygotowała atrakcje dla wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych. W pobliżu ustawiono również mobilne stanowisko medyczne, gdzie można było przyjąć szczepionkę na COVID-19.

Na dzieci i młodzieży czekały wspaniałe zabawy, w tym malowanie buziek, tworzenie zmywalnych tatuaży, podziwianie fantastycznych animacji i puszczanie baniek. Z kolei najmłodsi mogli skorzystać z długich dmuchanych zjeżdżalni, które cieszyły się ogromnym powodzeniem nawet wśród młodzieży. Na miejscu pojawili się również strażacy z Krężnej, dając wspaniały pokaz akcji gaśniczej połączonej z prezentacją sprzętu strażackiego.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć smacznego poczęstunku, który został przygotowany przez koło gospodyń wiejskich. Dzięki temu uczestnicy festynu mogli zakosztować regionalnej kuchni, w tym również przepysznych potraw z grilla. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Krężnej Aleksandra Kauc oznajmiła, że wraz z 21 paniami z KGW zdecydowały się na festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień, aby zapewnić ochronę mieszkańcom przed kolejną falą koronawirusa.