Termy Poddębice prawie gotowe

Termy Poddębice prawie gotowe

Wielkimi krokami ku końcowi zmierzają prace w obiekcie Termy Poddębice. Centrum jest już niemal gotowe, ale nadal nie jest znana data otwarcia.

Prezentacja

Burmistrz Piotr Sęczkowski z dumą zaprezentował zdjęcia nowego obiektu. Zaznaczył, że zdecydowana większość elementów kompleksu jest już gotowa i aktualnie trwają już tylko prace wykończeniowe z wyposażeniem baru oraz restauracji. Na wykończeniu jest też budynek sąsiadujący z termami. Jak powiedział wszystko powinno być zakończone w ciągu maksymalnie 10 tygodni. Powstający obiekt budzi ogromne zainteresowanie więc nic dziwnego, że pytania o termin otwarcia pojawiają się coraz częściej. Burmistrz podkreśla imponujące efekty i zakres wykonanych dotąd prac.

Przeznaczenie kompleksu

Docelowo cały kompleks poddębicki będzie nosić nazwę Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. Będzie czerpać ze znajdujących się na głębokości 2,1 km wód termalnych o temperaturze 72 stopni. Łączny koszt rewitalizacji całego kompleksu przekracza 77 mln zł według wyceny firm Alstal Grupa Budowlana oraz AGB, które wygrały przetarg.

Co znajdzie się w obiekcie?

W obiekcie znajdzie się część kryta oraz otwarta, zewnętrzna. Wewnątrz znajdzie się basen rekreacyjny z brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym oraz wanny z hydromasażem. Zewnętrzny wypływowy basen będzie połączony z wewnętrznym. Na zewnątrz znajdą się też basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy a także basen ścian wodnych. Łączna powierzchnia wody ma wynieść około 2300 m2 co pozwoli na przyjęcie w obiekcie nawet 1000 osób w tym samym czasie.

Do dyspozycji gości będą sauny sucha i parowa a także pomieszczenia haloterapii wyposażone w komnatę solną. Na wyposażeniu będzie też zespól rehabilitacyjny złożony z kilku sal zajęć ruchowych a obok nich pomieszczenia masażu oraz gabinet lekarski. Całość oczywiście jest idealnie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Osoby takie będą mogły korzystać ze znajdującego się obok budynku Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych, który aktualnie także znajduje się w trakcie przebudowy. Dzięki uruchomieniu term powiat poddębicki stanie się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w centrum kraju.

W ramach prac zrewitalizowany będzie też sąsiadujący z centrum budynek. Tam koszt całkowity prac sięgnie 9,6 mln zł. Na parterze budynku znajdą się sale zajęciowe dla 30 oraz sala wielofunkcyjna dla 50 osób niezależnie od ich wieku. Dodatkowo znajdzie się tam patio, recepcja, biura, szatnie oraz winda. Na piętrze do dyspozycji będą pokoje pobytowe dla łącznie 32 gości.