Rozbłysła choinka na piotrkowskim rynku

Rozbłysła choinka na piotrkowskim rynku

Od niedzieli na rynku w Piotrkowie Trybunalskim można podziwiać bogato ozdobioną i oświetloną lampkami choinkę. Choć w tym roku na 6 grudnia nie przewidziano żadnej imprezy to jednak na rynku pojawiły się kilku miejscach osoby aby obejrzeć włączenie lampek.

Uruchomienie choinkowej iluminacji magistrat zaplanował w tym roku na 6 grudnia na godzinę 15.45. Dokładnie o tej godzinie 10 metrowe sztuczne drzewko rozbłysło światełkami. W tym samym czasie włączono także uliczne oświetlenie iluminacja. Choć wyjątkowo nie zaplanowano na tę okoliczność w tym roku specjalnego wydarzenia to nie brakowało osób, które chciały być na miejscu w tym czasie. Na razie włączona została tylko choinka, mimo że część innych dekoracji miejskich już wisi na swoim miejscu. Pozostałe ozdoby, w tym druga choinka przy placu Kościuszki jeszcze się nie świecą.

Ostatecznie dekorowanie miasta zakończy się na kilka dni przed samymi świętami 18 grudnia. Wtedy też uruchomiona zostanie całość świątecznej iluminacji. Wśród ozdób, przy których będzie można zrobić sobie zdjęcia znajdą się między innymi sanie Świętego Mikołaja, prezent a także bombka. Ozdób będzie jednak więcej gdyż miasto zakupiło w ostatnim czasie ponad 50 nowych elementów oświetleniowych oraz kurtyn. Dokładne informacje na temat ich charakteru oraz miejsc gdzie zostaną umieszczone jeszcze nie podano. Ma to pozostać miłą niespodzianką.

Przed oficjalnym uruchomieniem choinki na głównym rynku zjawiły się niespodziewanie trzy wozy strażackie jadące na sygnale. Podjechały one pod pobliski kościół Jezuitów, jednak wezwanie okazało się być fałszywym alarmem, a wezwania dokonał automatycznie monitoring świątyni. Strażacy szybko i sprawnie sprawdzili tylko wnętrze kościoła po czym odjechali.