Planowany protest rolników i całkowita blokada drogi krajowej 74 w Jaksonku

Planowany protest rolników i całkowita blokada drogi krajowej 74 w Jaksonku

We wtorek, 27 lutego 2024 roku, droga krajowa numer 74 w Jaksonku ma zostać całkowicie zablokowana przez zestawiony tam od godziny 8:00 do 18:00 protest. Jest to jedno z wielu działań protestacyjnych odbywających się w regionie. Janusz Terka, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego, podczas audycji radiowej Strefa FM O tym się mówi, zastanawiał się nad tym, czy to ostatnia taka akcja w tym obszarze.

Zapowiedział następnie planowane na dzień następny działania protestacyjne w Jaksonku. Wyraził swoje przekonanie, że czas lokalnych manifestacji dobiegł końca. Przekazał również, że problem, z którym borykają się rolnicy, jest już dobrze znany społeczeństwu, które wie o co walczą rolnicy. W jego opinii teraz powinien nadejść czas na protesty tam, gdzie leży źródło problemu – w Warszawie oraz na granicy polsko-ukraińskiej.

Rolnicy nadal dążą do wyrażania swojej niezadowolenia i apelują do polityków o zajęcie się ich problemem ponad podziałami partyjnymi. W ostatnim czasie zdarzyło się kilka akcji polegających na wysypywaniu zboża na szyny kolejowe i ulice. Te działania spotkały się z silnym sprzeciwem ze strony Ukrainy.

Terka wyraził przekonanie, że pilne jest wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą na rozładowanie sytuacji rolniczej. Wyraził też swoje niezadowolenie z działań polegających na wysypywaniu zboża na szyny czy ulice, argumentując, że są one sprzeczne z zasadami rolnictwa. Ostatecznie winę za takie postępowanie przypisał politykom, którzy nie sprostali problemom rolników.