Piotrkowska policja zatrzymała parę nietrzeźwych kierowców

Piotrkowska policja zatrzymała parę nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend na piotrkowskich drogach zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Obydwojga przewieziono na izbę wytrzeźwień, gdzie usłyszą zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwym. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Grozi im do 2 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 13:00 w niedzielę (12 września), w pobliżu ulic Dzielnej i Górnej. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Piotrkowa, który poinformował, że jechał za samochodem osobowym marki skoda, ponieważ podejrzewał, że kierowca pojazdu jest pod wpływem alkoholu. Poczekał, aż kierowca zatrzyma swój samochód.

Gdy tylko kierowca zaparkował swoją skodę, mężczyzna podbiegł do niego i odebrał mu kluczyki. A następnie powiadomił policję. Na miejsce został wysłany patrol, który zafundował kierowcy test alkomatem. Okazało się, że 58-letni mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci odebrali mu prawo do prowadzenia pojazdów i przewieźli do aresztu, aby wytrzeźwiał. 58-letni mieszkaniec Piotrkowa nie tylko stracił prawo jazdy. Grozi mu także do 2 lat pozbawienia wolności.

Druga sytuacja miała miejsce około godziny 01:00 w poniedziałek (13 września), na ulicy Czarnej. Patrol policji z Piotrkowa natknął się na jadący zygzakiem samochód osobowy marki mitsubishi. Funkcjonariusze włączyli światła i syreny, nakazując, aby kierowca zatrzymał swój pojazd. Gdy podeszli do kobiety, poczuli od niej silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu pijanej kobiety alkomatem okazało się, że w jej krwi znajdują się ponad 2 promile alkoholu.

Co więcej, pojazd, którym kierowała, nie posiadał ważnego przeglądu technicznego. Policja odebrała kobiecie prawo do prowadzenia pojazdów i przewiozła do aresztu. Pijana 37-latka usłyszy zarzuty związane z prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwym. Za niedługo czeka ją rozprawa sądowa, podczas której może otrzymać nawet 2 lata pobytu za kratkami.