Niezapomniane zwycięstwo Industrii Kielce w 6. kolejce ORLEN Superligi

Niezapomniane zwycięstwo Industrii Kielce w 6. kolejce ORLEN Superligi

Industria Kielce, drużyna piłki ręcznej, zdominowała spotkanie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski podczas wyjazdowego meczu w ramach 6. kolejki ORLEN Superligi, kończąc rywalizację zdecydowanym zwycięstwem 45:26. W kieleckiej drużynie można było wyróżnić Pawła Paczkowskiego, który zasłużył na miano najlepszego strzelca, po zdobyciu aż 8 goli.

Mimo tego triumfu, nie ma czasu na odpoczynek dla kielczan. Już 27 września czeka ich kolejne ważne starcie – tym razem w Lidze Mistrzów. We własnej Hali Legionów zmierzą się z francuskim PSG Handball. Start wyznaczono na godzinę 18.45.

Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce, ocenił ostatnie spotkanie jako „bardzo dobre”. Zwrócił uwagę na wysokie tempo gry obu drużyn od samego początku i szybkie wznowienia gry po straconych bramkach. W jego opinii, kielecka drużyna lepiej poradziła sobie z trudnym rytmem gry, mimo zmieniających się systemów obrony ze strony gospodarzy.

Lijewski przyznał, że zdarzały się momenty słabego skupienia, które przeciwnik potrafił wykorzystać, jednak podkreślił, że przy tak dużej różnicy w wyniku, czasem zawodnicy próbują eksperymentować na boisku. Cieszył go fakt, że po meczu nie odnotowano żadnych urazów ani kontuzji wśród graczy. Zdradził też, że zespół już od poniedziałku rozpocznie przygotowania do starcia z PSG.