Koniec remontu ulicy Zalesickiej już wkrótce

Koniec remontu ulicy Zalesickiej już wkrótce

Dobiega powoli końca modernizacja ulicy Zalesickiej. Aktualnie trwają już prace brukarskie, a w najbliższych dniach planowane jest ułożenie ostatniej warstwy asfaltu.

Prowadzone na ulicy prace remontowe obejmują aż jednokilometrowy odcinek drogi począwszy od posesji nr 66 aż do przepustu na Śrutowym Dołku. Po długim okresie oczekiwania na koniec utrudnień drogowych kierowcy wkrótce odetchną z ulgą i będą mogli cieszyć się gładką równą drogą. Sama zaś Zalesicka zyska zupełnie nowy wygląd.

Modernizacja ulicy przebiegała w kilku etapach. Na początku wymianie uległa cała instalacja podziemna. Wybudowana została cała nowa kanalizacja deszczowa. Wymieniono też fragmenty kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości przyległych do ulicy. Przez ostatnie kilka tygodni odbywały się stricte roboty drogowe. Wylano najpierw pierwsze warstwy asfaltu. Na aktualnym etapie trwa układanie ostatniej warstwy z kostki brukowej związane z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej. Jak mówią inspektorzy z Biura Inwestycji i Remontów termin położenia ostatniej warstwy asfaltu zależy od aury i warunków pogodowych w nadchodzących dniach.

Po zakończeniu przebudowy zabezpieczone będą wszelkie możliwe media na ulicy Zalesickiej. Nowy asfalt umożliwi kierowcom bezpieczną i komfortową jazdę w dużo większym stopniu niż przed rozpoczęciem robót. Równie istotne prace remontowo – budowlane trwają także na poboczach. Obok drogi po obu stronach powstanie chodnik natomiast po stronie nieparzystej dodatkowo znajdzie się ścieżka rowerowa. Prezydent Krzysztof Chojniak podkreśla ogromną wagę budowanej całej infrastruktury towarzyszącej na poboczach. Jak mówi, ulica Zalesicka cechuje się dużym intensywnym ruchem stąd też poszerzenie chodnika oraz ścieżki znacząco poprawi bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Całkowity koszt wszystkich robót ma się zamknąć kwotą 7 mln złotych. Miastu udało się zdobyć dofinansowanie do inwestycji z łódzkiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 860 tysięcy zł.