Koncentrator tlenu już w miejskim DPS-ie

Koncentrator tlenu już w miejskim DPS-ie

Nowoczesny koncentrator tlenu trafił do piotrkowskiego Domu Pomocy Społecznej. Z pewnością pomoże ono osobom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego.

Urząd Miasta Piotrków Trybunalski właśnie zakupił nowoczesny model koncentratora tlenu. Koszt zakupu sprzętu wyniósł ponad 3,5 tysiąca zł. Urząd sfinansował zakup z własnych środków. Urządzenie zostało już przekazane do miejskiego Domu Pomocy Społecznej, gdzie będzie mieć za zadanie pomagać osobom ze schorzeniami układu oddechowego utrudniającymi oddychanie.

Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które pozwala na podawanie pacjentowi powietrza zawierającego większą ilość tlenu. Powietrze, którym wszyscy oddychamy posiada 21 procent tlenu, 87 procent azotu a także szczątkowe, śladowe ilości innych gazów w ilości nie przekraczającej 1 procenta. Maszyna po uruchomieniu absorbuje azot dzięki czemu do organizmu chorego trafia dużo więcej tlenu w stężeniu przekraczającym nawet 90 procent. Ponadto sprzęt dodatkowo filtruje i oczyszcza powietrze, a jeśli podłączymy do niego specjalny pojemnik to także nawilża gaz przed podaniem go pacjentowi.

Koncentrator tlenu jest uważany za bezpieczną alternatywę dla często stosowanych butli tlenowych. W przeciwieństwie do nich nie stwarza ryzyka wybuchu ani nie wymaga wymiany butli. Sprzęt ten jest dodatkowo niezwykle prosty i łatwy w obsłudze. Głównym przeznaczeniem koncentratora jest podawanie tego gazu osobom mającym problemy z oddychaniem. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób starszych przebywających w Domu Pomocy Społecznej.