Intensywne prace remontowe na ulicy Przedborskiej – gruntowna modernizacja od podstaw

Intensywne prace remontowe na ulicy Przedborskiej – gruntowna modernizacja od podstaw

Od początku września, na ulicy Przedborskiej w Piotrkowie Trybunalskim, realizowany jest zakrojony na szeroką skalę projekt przebudowy. Do chwili obecnej, ekipy drogowe zakończyły już etap prac związanych z układaniem tak zwanych mediów podziemnych. Ponadto, wymienione zostały krawężniki oraz przeprowadzono prace nad podbudową zarówno drogi, jak i chodnika. Dodatkowo, wykonano już pierwszy etap asfaltowania.

Modernizacja dotyczy odcinka ulicy pomiędzy dwoma rondami: imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich oraz imieniem Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników. Pierwszym krokiem była demontaż starych elementów jezdni, a następnie przystąpiono do przebudowy wodociągu, kanalizacji sanitarnych oraz sieci energetycznych. Wszystkie zachodzące pod powierzchnią prac ziemnych są już zakończone. Wykonane zostały również nowe krawężniki oraz podbudowa pod jezdnię i drogi dla pieszych i rowerzystów.

Aktualnie, trwają prace nad wylaniem pierwszej warstwy asfaltu na całej długości jezdni. Po zakończeniu tych prac, na północnej stronie drogi powstanie asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa, natomiast po stronie południowej pojawi się chodnik wykonany z kostki betonowej – informują pracownicy z Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji w Piotrkowie Trybunalskim.