Henryk Żywioł odchodzi z piotrkowskiego CMiD

Henryk Żywioł odchodzi z piotrkowskiego CMiD

Po 66 latach służby pacjentom i 91 latach życia odchodzi z pracy Henryk Żywioł, były kierownik Zespołu Przychodni i Poradni ZOZ oraz oddany pracownik Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie.

Piotrkowskie Powiatowe Centrum Matki i Dziecka bez pana Henryka to już nie będzie to samo. Wielu kolegów i koleżanek z miejsca pracy zdaje sobie sprawę, że to jest moment historyczny. Za wieloletnią współpracę i oddanie pracy oraz pacjentom podziękowali odchodzącemu współpracownicy i przyjaciele.

Wieloletnia praca

Henryk Żywioł opisywany jest przez współpracowników z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka jako życzliwy, uprzejmy i otwarty na każdego człowiek. Przez wiele lat okazywał ogromne lekarskie oddanie oraz empatię względem pacjentów. Pracował ponad 66 lat niosąc pomoc potrzebującym pacjentom. Mimo, że wiek emerytalny osiągnął już w 1994 roku to od tamtego czasu wciąż pracował, aż do teraz. Łączny staż pracy w PCMD wyniósł aż 42 lata. Wcześniej też pracował w Szpitalu Rejonowym, gdzie z niemniejszym oddaniem i zapałem niósł potrzebującym niezbędną pomoc.

Na pożegnanie

Pan Henryk przyznaje otwarcie, że lekarzem został przypadkiem. Aby uniknąć powołania do wojska zapisał się do dwuletniej Szkoły Felczerskiej, po której mając już stypendium naukowe ukończył łódzką Akademię Medyczną. W rozmowie ze starostą powiatowym, Piotrem Wojtysiakiem w żartobliwy sposób ubolewał się, że nie wie co będzie teraz dalej robił.

Henryk Żywioł został laureatem uhonorowanym Statuetkę Złotego Kłosa. Wręczyli ją starosta wraz z reprezentującą Radę Powiatu Dorotą Jankowską. Dodatkowe podziękowania i życzenia złożyli również obecny dyrektor Piotr Woźniak oraz członkowie Izby Lekarskiej na czele z doktorem Leszkiem Józefackim.

Henryk Żywioł przez wiele długich lat był kierownikiem oraz koordynatorem Zespołu Przychodni i Poradni ZOZ mieszczącego się w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie. Jako lekarz pracował też w wielu gminnych ośrodkach zdrowia w całym powiecie. W swoim życiorysie ma pracę w Woli Krzysztoporskiej, Przygłowiu, Dąbrowie, Sulejowie, Ręcznie, Łęcznie, Trzepnicy, Grabicy, Gorzkowicach, oraz kilku przychodniach w Piotrkowie oraz piotrowskim DPS.