Główne atrakcje Piotrkowa Trybunalskiego

Główne atrakcje Piotrkowa Trybunalskiego

W województwie łódzkim mieści się bardzo urocza miejscowość o nazwie Piotrków Trybunalski. Jest to malownicze miasteczko, pełne zabytkowych atrakcji i starych, acz pięknie odrestaurowanych kamienic. Ta spokojna mieścina ma wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym. Dlatego postanowiliśmy przedstawić te miejsca, które warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Zalew Sulejowski

Jeżeli szukacie idealnego miejsca na wypoczynek i naładowanie swoich wyczerpanych baterii, Zalew Sulejowski i Hotel Podklasztorze z pewnością przypadną Wam do gustu. Hotel położony jest przy zbiorniku wodnym i oferuje komfortowe zakwaterowanie w otoczeniu tętniącej życiem natury. Sulejowski Park Krajobrazowy, który otacza całą okolicę, znany jest z bogatej fauny wodnej, na którą składa się wiele gatunków ryb.

Zamek Królewski

Ta majestatyczna budowla powstała na początku XVI wieku, a jej wzniesienie zlecił Zygmunt I Stary. Zamczysko odznacza się renesansową architekturą i składa się z trzech kondygnacji. Forma zamku jest bryłowa i prosta, ale za to bardzo wytrzymała i stanowi idealne dopełnienie całego krajobrazu. Niegdyś siedziba polskich królów, dzisiaj Zamek Królewski to jedno z najpiękniejszych muzeów w Polsce.

Muzeum Piwowarstwa

Jeżeli uwielbiacie zimne piwko w ciężkim kuflu, definitywnie powinniście zajrzeć do Muzeum Piwowarstwa. Jest to nie lada gratka dla wszystkich smakoszy tego złotego napoju, którzy pragną dowiedzieć się więcej o produkcji piwa. Muzeum mieści się na ulicy Szewskiej, niedaleko rynku i drobiazgowo przedstawia wszystkie informacje procesu warzenia oraz historię całego browaru. Zwieńczeniem wycieczki jest piwna degustacja, a także możliwość nabycia różnego rodzaju piw regionalnych.

Miejska Biblioteka Publiczna

Umieszczona w dawnej synagodze biblioteka cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Piotrkowa, którzy przesiadują w niej nawet całymi dniami. Jest także znakomitym miejscem dla turystów, którzy chcą podziwiać przepiękne elementy historii tego miasta. Bibliotekę postawiono na miejscu drewnianej bóżnicy, którą pożar zniszczył doszczętnie w 1740 roku. Definitywnie warto zajrzeć w progi biblioteki i delektować się urzekającym wystrojem.

Piotrków Trybunalski skrywa w sobie znacznie więcej tajemnic i wspaniałych miejsc, gdzie można bardzo przyjemnie spędzić czas. Warto na zakończenie wspomnieć o zabytkowym rynku, licznych klasztorach, kościołach i kościółkach, a także o cmentarzach, wieży ciśnień i ławeczce Kwinty z filmu „Vabank”.