Aż trzy groźne wypadki w powiecie piotrkowskim

Aż trzy groźne wypadki w powiecie piotrkowskim

Do aż trzech groźnie wyglądających wypadków drogowych doszło w poniedziałkowy wieczór na drogach powiatu piotrkowskiego.

Niebezpieczne zdarzenia drogowe miały miejsce w Gorzkowicach, Milejowie oraz Srocku. 7 grudnia to z pewnością nie był dobry dzień dla funkcjonariuszy z powiatowej piotrkowskiej policji. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w Gorzkowicach w okolicach godziny 17. W wypadku potrącony został pieszy idący lewą stroną tamtejszej drogi. Sprawcą zdarzenia okazał się być 22 letni kierujący oplem astrą. Ranny 52 letni mężczyzna poszkodowany w wypadku przetransportowany został do łódzkiego szpitala. Stwierdzono, że sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Wypadek numer dwa miał miejsce około 22 wieczorem na drodze krajowej 91 w miejscowości Milejów. Kierujący pojazdem marki volkswagen passat jadąc od strony miejscowości chciał wjechać na 91-kę. Podczas manewru wjechał na drodę nie ustępując pierwszeństwa jadącemu od Piotrkowa Trybunalskiego kierowcy seata leona. Na skutek zdarzenia zarówno 49-letni kierowca jak i pasażer tego pojazdu trafili do szpitala. Po badaniu alkomatem 48-letniego sprawcy okazało się, że kierowca passata ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został więc zatrzymany i wkrótce usłyszy stosowne zarzuty.

Ostatni tego wieczory, a właściwie nocy, wypadek w powiecie miał miejsce już po północy. Około godziny 1.00 8 grudnia w miejscowości Srock kierowca seata cordoba zmierzający do Piotrkowa Trybunalskiego z nieznanych powodów na łuku drogi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. W następstwie zdarzenia uderzył czołowo w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Jak informuje rzecznik piotrkowskiej policji aspirant Izabela Gajewska osobowy seat na skutek zderzenia spłonął a jego kierowca został niezwłocznie przewieziony do szpitala. U 42-letniego kierowcy ciężarówki badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu więc był on trzeźwy. W sprawie zdarzenia trwa postępowanie wyjaśniające czy przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.