15 lat na muzycznej scenie: Jubileuszowy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

15 lat na muzycznej scenie: Jubileuszowy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Miejska Orkiestra Dęta świętowała swój 15-lecie działalności poprzez uroczysty koncert, który odbył się w sobotni wieczór. Sala Widowiskowo-Teatralna znajdująca się w Miejskim Ośrodku Kultury stała się miejscem tego jubileuszowego wydarzenia, które zgromadziło tłumy widzów.

Zespół muzyczny, jakim jest Miejska Orkiestra Dęta, powołano do życia w 2008 roku. Wszystko zaczęło się od grupy muzyków, którzy wcześniej byli członkami FMG „Pioma”. Przez te 15 lat skład orkiestry stopniowo rósł, a obecnie liczy już nie tylko kilka, ale ponad 40 osób. Zdaniem Roberta Fijałkowskiego, kapelmistrza orkiestry, pomimo trudnych początków, zespół rozwijał się i przyciągał coraz więcej zainteresowanych osób, które chciały rozwijać swoje umiejętności muzyczne. Teraz do orkiestry dołącza nowe pokolenie muzyków, którzy, choć wymagają odrobiny cierpliwości, wprowadzają do zespołu nową energię i świeżość.

Gdy muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej pojawili się na scenie, mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego przywitali ich entuzjastycznymi brawami. Koncert rozpoczął się od uroczystego marsza wykonywanego przez orkiestrę. W trakcie wydarzenia, prezydent miasta Piotrków Trybunalski, Krzysztof Chojniak, wiceprzewodniczący Rady Miasta, Ludomir Pencina oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Elżbieta Jarszak wręczyli wybranym muzykom Medale Honorowe miasta Piotrków Trybunalski. Każdy z muzyków został również doceniony za swoje zaangażowanie poprzez otrzymanie indywidualnych podziękowań i dyplomu uznania z okazji 15-lecia istnienia orkiestry. Dodatkowo orkiestra otrzymała w prezencie nowy instrument od prezydenta miasta. Skład zespołu to zarówno osoby, które są z nim od początku, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę.